Vakuuminių saulės kolektorių sistemos Vakuuminių saulės kolektorių sistemos
RU LT

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Spausdinti puslapį

Kuom skiriasi vakuuminiai kolektoriai nuo saulės baterijos?

Saulės baterija tiesiogiai konvertuoja saulės šviesą į elektros energiją, kurią perduoda apšvietimo ar elektros prietaisams. Tereikia tik dienos šviesos(ne tiesioginių saulės spindulių) elektros energijai gaminti. Saulės baterijos gaunamą saulės energiją paverčia į elektros energiją tik 15 procentų naudingumu.  O vakuuminiai saulės kolektoriai generuoja ir gamina šilumą, kuri gali būti panaudojama vandens ir oro pašildymui individualiuose namuose ir didesniuose pastatuose. Vakuuminių saulės kolektorių naudingumo koeficientas yra žymiai aukštesnis nei fotovoltinių saulės baterijų, 30 kolbų kolektoriaus galia yra net 2500W.
Abejos sistemos naudoja saulės energiją, nors technologijos yra gana skirtingos.

Ar vakuminiai saulės kolektoriai gali būti montuojami ant plokščio paviršiaus?

Taip. Jie gali būti montuojami ant plokščio stogo arba ant žemės. Kolektorius turi būti montuojamas bent 20 laipsnių kampu, naudojant papildomą rėmą, siekiant užtikrinti optimalų veikimą.

Ar vakuuminiai saulės kolektoriai gali būti naudojami šalto oro sąlygomis?

Taip. Vakuuminiai saulės kolektoriai gali būti naudojami esant temperatūrai net iki – 35C laipsnių, žinoma esant tokioms ekstremalioms sąlygoms veikimas yra minimalus. Vakuuminiai saulės kolektoriai yra montuojami net Rusijoje, Suomojoje ir kitose atšiauraus klimato šalyse.

Ar vakuuminiai saulės kolektoriai veikia debesuotą dieną?

Debesuotomis dienomis saulės kolektoriai vis tiek panaudoja iki 80% saulės spindulių, o žiemą – iki 25% . Tokiais atvejais kolektoriai naudoja difuzinę spinduliuotę, atspindimą nuo debesų.

Ar vakuuminiai saulės  kolektoriai reikalauja kasmetinio aptarnavimo?

Saulės kolektoriai nereikalauja didelės priežiūros, kadangi pats stiklas vėjo ir vandens pagalba turi nusivalyti. Tačiau būtų protinga patikrinti sistemą bent kas 2 metus, o sudužus kolbai patartina ją pakeisti nedelsiant.

Ar vakuuminis kolektorius apsaugotas nuo krušos ir žaibo?

Visi aukštos kokybės saulės kolektoriai yra gaminami iš sertifikuoto atsparaus smūgiams stiklo ir gali atlaikyti kruša. Norėdami apsaugoti sistemą nuo žaibo smūgių, rekomenduojama įsirengti žaibosaugą.

Koks yra skirtumas tarp vakuuminių saulės kolektorių ir plokščiųjų kolektorių?

Plokštieji saulės kolektoriai veiksmingi tik esant aukštai lauko temperatūrai ir šatuoju metų laiku turi “kovoti” su šalčiu, tuo tarpu vakuuminių saulės kolektorių lauko temperatūra praktiškai neįtakoja.