Vakuuminių saulės kolektorių sistemos Vakuuminių saulės kolektorių sistemos
RU LT

Kolektoriai

Spausdinti puslapį

Vakuuminiai saulės kolektoriai

 Saulės kolektorių sistema naudoja saulės energiją skysčio, daugiausia vandens pašildymui.

Šilumos energija, gauta iš saulės gali būti naudojama daugelyje sričių, tokių kaip gaminant karštą vandenį, apšildant baseinus bei patalpoms šildyti individualiuose namuose bei kituose pastatuose, tokiuose kaip viešbučiai, ligoninės, mokyklos ir pan.

 Kaip veikia  Saulės kolektoriai ?

 Mes visi žinome, kad Saulės energija gali būti paversta į šilumą. Prisiminkime, kaip įšyla automobilis vasaros metu paliktas saulėje. Saulės kolektorių veikimo principas yra labai panašus. Taigi, kolektorius saulės šilumos energiją  paverčia į naudingą energiją karšto vandens forma.

Kolektoriai montuojami pietų kryptimi, kur mažiausiai būna šešėlio, kad būtų įmanoma surinkti kuo daugiau saulės spindulių kiekio.

Kolektoriaus sandara ir veikimo principas:

principas1

Kolektoriai sudaryti iš vakuuminių dvigubo grūdinto stiklo kolbų (1), jose esančių aliuminių šilumos sugerėjų (2) bei varinių kapiliarų (3). Šios kolbos sujungtos į akmens vata izoliuotą vamzdį, kuriuo teka šilumos nešėjas (glikolis).

Dėka vakuumo esančio dvigubos sienelės kolboje, lauke esanti temperatūra visiškai neįtakoja kaitimo temperatūros. Saulės spindulių temperatūra persiduoda per aliuminio foliją, kuri įkaitina varinį kapiliarą. Kapiliaras užpildytas išgrynintu vandeniu (4), kurio virimo temperatūra yra apie 30 laipsnių, todėl ir prie mažiausio saulės aktyvumo vanduo kapiliaruose užverda. Įkaitę garai kyla į kapiliaro antgalį (5), kuris pajungtas į šilumos nuėmėją, perduoda šilumą.

kolbafoto